„Nie można zrządzać tym, co nie jest mierzone” – Peter Drucker

Baza wiedzy

Co wybierasz?

Nikt nie lubi wiedzieć o swoich niedostatkach, chorobach, wadach. Najlepiej, gdyby wszystkie diagnozy były pozytywne. Obawa, że wyniki diagnozy będą negatywne zniechęca zainteresowanego do poddania się jej.

Mimo wszystko, gdy w organizmie pojawia się ból – większość ludzi udaje się do lekarza, aby stwierdził przyczynę i przepisał terapię. Ale wtedy oczekują oni, że diagnoza przebiegnie szybko i bezboleśnie – stąd powodzenie wszelkich urządzeń i aparatów diagnostycznych bezinwazyjnych, bezbolesnych z natychmiastowymi wynikami badań.

Dla przedsiębiorcy bólem będzie: odczuwalny spadek sprzedaży, wyraźny wzrost kosztów, lawinowy wzrost liczby reklamacji czy masowe odejścia klientów do konkurencji.

Co wtedy robić? Jak znaleźć przyczynę tych zjawisk? Jak naprawić sytuację i powstrzymać straty?

Diagnoza musi być szybka, wręcz natychmiastowa, najlepiej w ciągu 24 godzin, bez konieczności wychodzenia z biura. Plan naprawczy musi pojawić się równie szybko, a najlepiej z diagnozą (audytem logistyki). Uzdrowienie sytuacji w firmie nastąpi po wdrożeniu planu naprawczego, który też musi odbyć się w bardzo krótkim terminie.

Dla monitorowania zdrowia firmy polecamy comiesięczne badanie wskaźnika OTIF w celu szybkiej reakcji, gdyby stan się pogorszył.

Comiesięczny wzrost wskaźnika OTIF potwierdzi słuszność podjętych działań.

Oto co możesz zrobić i jakie efekty możesz uzyskać:

Nasze atuty

Błyskawiczna diagnoza poziomu obsługi każdego klienta (24h)

Błyskawiczna diagnoza jakości logistyki firmy (24h)

Błyskawiczna analiza utraconej sprzedaży dla każdego SKU (24h)

Błyskawiczna analiza czasu dostawy do każdego klienta (24h)

AZ Logistyka
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
Tel.: +48 509 479 727
biuro@az-logistyka.pl

AZ Logistyka. Copyright © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up